Home » Drama, Naslovna stranica, Vijesti

Upoznajte nove hrvatske dramatičare

Upoznajte nove hrvatske dramatičare

Od 7. do 10.12. na Akademiji dramske umjetnosti možete ‘poslušati’ sedam tekstova studenata dramaturgije.

  • šalji dalje
N.H. 27. 11. 2009. 779 prikaza 0 komentaraPrint Print

Javna čitanja tekstova studenata dramaturgije na ADU organizira DeSADU, ‘dramska sekcija’ Akademije dramske umjetnosti koju je osnovala grupica studenata s ciljem da se poboljša suradnja odsjeka izvan nastave.

Javno čitanje prvi je projekt DeSADU nastao da bi se studentima dramaturgije omogućilo izvođenje tekstova, pa makar i u ovako jednostavnom obliku. Tekstovi su odabrani putem natječaja u kojemu su mogli sudjelovati isključivo studenti Odsjeka dramaturgije Akademije dramske umjetnosti.

Studentima dramaturgije u pomoć su priskočili studenti kazališne režije, produkcije i glume.

Osim studenata kazališnih odsjeka, odazvali se se i profesori Mate Matišić, Sibila Petlevski i Vedrana Vrhovnik koji čine stručni žiri čiji će zadatak biti od sedam tekstova izabrati jedan koji će se postaviti na scenu i izvesti na KRADU.

RASPORED:

7. 12. ponedeljak
19: 30 Mirna Rustemović: KUĆNA IDILA
21:00 Nina Gojić: OPTIČKA VARKA

8. 12. utorak
19: 30 Marta Maria Mekovec de Carvalho: CICADA
21: 00 Dino Pešut: DISLOCIRANI

9. 12. srijeda
19:00 Kristina Gavran: ZVONIMIR
21:00 Nina Horvat: DOK NAS SMRT NE RASTAVI

10. 12 četvrtak
20: 00 Ivan Turković – Krnjak: ŠTA?

Kontakt: de.sadu@yahoo.com

12345 (0)

  
 
  
povezane vijesti:

Komentirajte!

Morate biti logirani da biste mogli komentirati.