Ministarstvo kulture ispituje ‘slučaj’ HNK Split
Nakon punih 6 dana, konačno se oglasio i nadležni ministar. Kaže – slučaj se ispituje.
Je li u radu i smjeni Kazališnog vijeća HNK Split sve bilo po zakonu, ili se Netko i (ako da – tkoo) ogriješio o Zakon o kazalištima, odlučilo je konačno ispitati i Ministarstvo kulture.
Reakciju je doduše trebalo čekati punih 6 dana, iako u članaku 38. ZOK-u jasno stoji:
Nadzor nad zakonitošću rada i općih akata nacionalnih kazališta i nacionalnih kazališnih družina obavlja Ministarstvo kulture.
No, bolje ikad nego – nikad. Pravorijek Ministarstva i to u najskorijem roku najavio je sam ministar Bišupić u izjavi za Slobodnu Dalmaciju:
Dobro sam upoznat sa situacijom u HBK Split i očekujem od gospođe Delmestre sve potrebne dokumente i upite kako bi se naše pravne službe odmah mogle time pozabaviti. Jamčim vam da Ministarstvo s tim neće otezati, nego će dati svoje mišljenje u najhitnijem roku, za par dana.
No, ministar se nije zaustavio na tome već je donedavnoj predsjednici Kazališnog vijeća, Nenni Delmestre savjetovao da ne podnosi ostavku na tu dužnost:
Nju su izabrali kazališni umjetnici, a ona je osoba koja je odlično upućena u rad kuće, zna kako stvari funkcioniraju “iznutra” i u ovome je trenutku potrebno da djelatnici imaju svoga predstavnika takvog profila.
Hoće li ga Delmestre poslušati ovisit će svakako i o rezultatima nadzora koji Ministarstvo upravo provodi, a svi – željno iščekujemo.
- Koliko (ne)volite cenzuru? [6. 06. 2010.]
- Štrljić odustao od HNK Split [27. 05. 2010.]
- Nenni Delmestre više nije u Kazališnom vijeću HNK Split [11. 05. 2010.]
- BLOG: Ministre, Seve vas ogovara @ BBC [15. 04. 2010.]
- Vrekalo na čelu Kazališnog vijeća HNK Split [7. 04. 2010.]
- BLOG: Fikus zvan Kazališna vijeća [26. 03. 2010.]
- Potres u Splitu [25. 03. 2010.]
- Poništava se natječaj za intendanta HNK Split? [19. 11. 2009.]
- Četiri kandidata za intendanta HNK Split [13. 11. 2009.]
- Politika zaustavila izbor intendanta [6. 11. 2009.]




mobile


Komentirajte!
Morate biti logirani da biste mogli komentirati.